Setkání dětí s otcem biskupem na Prašivé

1.7.2019

Zveme vás v pondělí 1. července do areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách. Tam v 10.00 hod. začne v pořadí již 21.  setkání dětí s otcem biskupem. Při mši svaté poděkujeme Bohu za prožitý školní rok a budeme prosit o požehnání na prázdniny. Poté bude následovat tradiční výstup na horu Prašivá, kde bude na louce mezi kostelíkem sv. Antonína a chatou Prašivá připravena pestrá nabídka aktivit.

Letošní setkání dostalo název U PRAMENE ŽIVÉ VODY. Chtěli bychom dětem představit vodu jako zdroj a podmínku života, základní lidské právo, ke kterému ale všichni lidé na světě nemají stejný přístup a mnozí trpí jeho nedostatkem. Děti dostanou na Prašivé příležitost něco se o vodě dozvědět a také poznat a zakusit bohatství, které voda v sobě skrývá. Vodu nutně potřebujeme k životu, ale také vnáší do života radost – vždyť právě k létu a prázdninám neodmyslitelně patří koupání a vodní radovánky, objevování přírodních krás a bohatství v podobě vodopádů, minerálních vod, lázní…

Inspirací pro toto téma je vyhlášení Mimořádného misijního měsíce pod názvem Pokřtěni a posláni. Programem o vodě bychom chtěli děti provést k tématu svátosti křtu – jako toho, co křesťany spojuje a co je uschopňuje a vybízí k aktivnímu jednání a angažovanosti ve světě a společnosti.

Více informací a podrobný program naleznete na www.prasivadeti.cz.

PRAŠIVÁ PLAKÁT