Prašivá – diecézní setkání dětí a rodin s otcem biskupem

21.6.2024

Také v letošním roce se 1. července uskuteční na hoře Prašivá v Beskydech diecézní setkání dětí a rodin s otcem biskupem. Program začíná v areálu Kamenité v 10.00 a po úvodním přivítání budeme slavit mši svatou s otcem biskupem Martinem a kněžími naší diecéze. Po mši svaté se dobře posilněte svačinou, protože budete muset vystoupat o 230 výškových metrů výše na vrchol Malé Prašivé, kde stojí turistická chata z roku 1921 s rozhlednou a dřevěný kostel z roku 1640.

Mottem je „Mír začíná ušima a slovy“, a tak na louce mezi chatou a kostelem bude od 12.30 připraveno 20 stanovišť, kde můžeme přemýšlet o míru a komunikaci z různých úhlů pohledu, ale také zakusit, co to vše může znamenat. Setkáme se s otcem biskupem Martinem, můžeme zjistit, co je to Paměť národa, co dělá a kdo je to vojenský kaplan… Přemýšleli jste, jak můžeme připívat k míru my? Na jiném stanovišti se setkáme se zástupci tří abrahámovských náboženství, ochutnáme jejich tradiční jídla, poslechneme si jejich typickou hudbu. Víte, jak spolu komunikují zvířata? A jak se dorozumívají hluchoněmí? Věříme, že si z těchto a mnoha dalších stanovišť vyberete a že si je spolu užijeme!

V 15.30 bude setkání zakončeno slavnostním požehnáním.

Na setkání můžete s sebou donést upečenou bábovku či jinou trvanlivou buchtu. Organizace Bridge of Ukraine – Most Ukrajiny je ve speciální trvanlivé úpravě pošlou na Ukrajinu lidem, kteří žijí ve válce. Přímo na setkání pak můžete finančně podpořit farnosti na Ukrajině, které vaří jídlo lidem na Ukrajině zasaženým válkou. Děkujeme.

Více informací o setkání postupně zveřejňujeme na www.prasiva.prorodiny.cz

Centrum pro rodinu a sociální péči, z. s., Katechetické a pedagogické centrum a Diecézní centrum pro mládež srdečně zve děti, rodiny, prarodiče, kněze, jáhny, katechety… Těšíme se na vás 1. července na Prašivé!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *