Postní doba

3.2.2020

V letošním roce připadá Popeleční středa na 26. únor. Na našich webových stránkách v databázi MATERIÁLŮ PRO VÝUKU NÁBOŽENSTVÍ A KATECHEZI si můžete vyhledat a zdarma stáhnout materiály k výuce náboženství a katechezi k tématu postní doba a Velikonoce.

 

Inspirujte se a sdílejte

Děkujeme všem, kteří sdíleli své materiály k tématu advent i Vánoce v zabezpečené sekci na našich webových stránkách. S blížící se postní dobou máme naději, že se rozdělíte o své další materiály k tomuto tématu. V době, kdy se sdílí recepty, návody a mnohé další inspirace, je škoda, když této možnosti nevyužíváme jako katecheté. Vytvořili jsme pro nás zabezpečený virtuální prostor dostupný z počítače každého z vás a znovu zveme  – pojďme jej naplnit nápady a inspiracemi pro výuku náboženství a katechezi!

 Lapbook PŮST A VELIKONOCE

Na stránkách www.metodickeinspirace.cz si můžete zakoupit metodický materiál LAPBOOK na postní dobu a Velikonoce. Cena je 50 Kč.

 Průvodce postní dobou

Malý průvodce postní dobou nabízí pro každý všední den citát z Bible a krátký duchovní impuls inspirovaný slovy papeže Františka. K jednotlivým nedělím pak připravilo několik děkanů brněnské diecéze rozjímání. Brožurky je možné objednat přes formulář.  Cena jednoho výtisku je 5 Kč, minimální odběr pro zaslání poštou je 20 ks.

 Postní aktivita z Centra pro katechezi v Olomouci

Centrum pro katechezi v Olomouci připravuje na postní dobu aktivity i s metodikou pod názvem „Poznáváním Písma poznávám Krista“. Materiál bude k dispozici od 19. února 2020 zde.

 Tematický balíček Postní polévka časopisu Duha 

Časopis Duha nabízí na postní dobu balíček čísel Nebeská polévka, Slepičí polévka, Kamenná polévka a Polévka pro Magdalénu. Každá obsahuje jeden příběh vhodný ke čtení a k zamyšlení během postní doby. Více zde