Ohlédnutí za setkáním dětí a rodin s otcem biskupem na Prašivé

8.7.2022

V pátek 1. července 2022 se uskutečnilo na hoře Prašivá diecézní setkání dětí a rodin s otcem biskupem pod názvem Společně na cestě. Téma synody a Roku rodiny se odrazilo ve společném dopoledním programu v areálu Kamenité, ale také na 25 stanovištích odpoledne kolem kostela svatého Antonína na Prašivé. Těší nás, že přes tropická vedra přijelo na 1 000 dětí, rodičů, prarodičů, kněží, řeholníků a katechetů, abychom byli společně na cestě.

Úvodní program vyvrcholil slavením mše svaté a po svačině jsme se vydali na horu Prašivá, kde byly připraveny poznávací, pohybové, výtvarné i duchovní aktivity pro velké, malé i nejmenší. S otcem biskupem jsme přemýšleli o tom, jak můžeme přispět k budoucnosti naší diecéze v souvislosti se synodou. Společně jsme poznali životy světců, jejichž dřevořezby jsou umístěny v lese u kostela. Naučili jsme se na cestu udržitelně sbalit svačinu, ale také celý batoh. Vydali jsme se na cestu pomocí gamebooku, ale také třeba naboso či po slacklinu. Poznávali jsme, jaké stopy zanechávají v přírodě zvířata. S Besipem jsme si ověřili, zda víme, jak se chovat v provozu na pozemních komunikacích. Vyrobili jsme si dřevěnou pohlednici z naší dnešní cesty, nebo jsme si mohli uvědomit, s kým jdeme na naší cestě životem.

Na setkání přijela poprvé maminka Marie se třemi malými dcerami a oslovilo ji svědectví manželů Šmýrových, kteří se zúčastnili světového setkání rodin k ukončení Roku rodiny v Římě se Svatým otcem. Její dceři Marušce (5 let) se líbilo kreslení obrázku v kostele a sledování Slunce v dalekohledu.

Děkujeme všem, kdo jste se zapojili do organizace. Děkujeme také, že jste přišli, věříme, že jste si našli něco, co vás oslovilo, a těšíme se příště na Prašivé opět na viděnou!
Oficiální fotografie si můžete prohlédnout na stránkách setkání, kde naleznete také odkazy na další fotogalerie.

Setkání jsme připravovali společně s Centrem pro rodinu a sociální péči a Diecézním centrem pro mládež.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *