Materiály k nedělní liturgii (pro děti)

20.3.2023

Pokud během nedělní mše svaté využíváte pro děti kartičky, samolepky, pracovní listy či obrázky, nabízíme vám jejich abecedně seřazený přehled:

Děti a víra

Na webu deti.vira.cz jsou k dispozici ke stažení pracovní listy a další materiály vztahující se k jednotlivým nedělím liturgického roku.

Diecézní centrum pro katechezi (České Budějovice)

Diecézní centrum pro katechezi připravilo minikatecheze pro mladší i starší děti. K dispozici mají na svých stránkách také pracovní listy a metodiky pro neděle všech liturgických cyklů ke stažení.

Diecézní katechetické centrum (Brno)

Brněnské diecézní katechetické centrum připravuje na nový školní rok Moje nedělní album. Sešitek bude obsahovat jako v minulých letech ke každé neděli stručné shrnutí evangelia, obrázek k vymalování, úkol a prostor k dolepení samolepky. Cena bude záviset na aktuálních cenách papíru a na počtu objednávek (doposud stál jeden sešitek 12 Kč, arch samolepek pro jedno dítě 10 Kč).
Zde jsou informace k albu na letošní školní rok.

Zavčas bude nabídnut formulář k objednávání na https://kc.biskupstvi.cz

Kanán

Na stránkách kanan.cz naleznete k nedělím všech liturgických cyklů evangelium a k němu krátké zamyšlení, kvíz, bludiště nebo jinou hříčku a obrázek na vybarvení.

Katechetické centrum (Olomouc)

I pro školní rok 2023/2024 nabízí Katechetické centrum v Olomouci sadu kartiček k nedělním evangeliím, které se budou věnovat tématu ctností. Jedna sada obsahuje 46 kusů kartiček a úvodní kartu, metodiku zdarma lze získat zdarma na webových stránkách centra v průběhu srpna. Každá kartička obsahuje ústřižek. Tyto ústřižky se lepí do hlavní karty, kde se z nich postupně skládají obrázky. Zadní strany kartiček jsou určeny k použití k několika jednoduchým aktivitám. Jejich popis je k dispozici v úvodní kartě. Hlavní karta obsahuje vystřihovánku krabičky, do které je možné karty sbírat.

Více informací naleznete zde.
Cena jedné sady kartiček je 36 Kč a objednání je možné do 30. 3. 2023 skrze tento formulář.

Kolínské arcibiskupství (Kolín nad Rýnem)

Obrázky bez textu dostupné na stránkách kolínského arcibiskupství naleznete zde.

Liturgie pro děti

Existuje také cyklus sešitků Liturgie pro děti. Objednávky jsou možné na telefonu 730 574 817 nebo emailem na liturgieprodeti@gmail.com.

Malý oslík

Evangelium pro děti v obrázcích – je podtitul pro časopis pro malé děti „Malý oslík”, který naleznete na zde.

Středisko katecheze a výuky náboženství (Praha)

Středisko katecheze a výuky náboženství v Praze vytvořilo k nedělním liturgiím sady nedělních karet vždycky s textem evangelia, výkladem, reflexí pro děti a praktickými aktivitami – doplněno různými formáty obrázků k rozstříhání nebo jinému využití. Jejich přehled naleznete zde: cyklus A, cyklus B, cyklus C.


Na začátku školního roku jsme připravili tabulku, ve které můžete najít další odkazy na zdroje, které se věnují také výkladu nedělních textů.

2 komentáře “Materiály k nedělní liturgii (pro děti)”

 1. Lenka Jeřábková napsal:

  Moc zdravím všechny z Prahy z katechetického střediska!
  Využiju tuhle rychlou cestu s prosbou o oprávku naší nabídky: uvedený odkaz už nejsou platné webové stránky – k nedělním liturgiím jsme vytvořili sady nedělních karet vždycky s textem evangelia, výkladem, reflexí pro děti a praktickými aktivitami – doplněno různými formáty obrázků k rozstříhání nebo jinému využití.
  Odkazy na cykly jsou následně:
  https://katechete.apha.cz/materialy/cykly-pomucek/nedelni-listy-pro-katechezi-cyklu-a
  https://katechete.apha.cz/materialy/cykly-pomucek/nedelni-listy-pro-katechezi-cyklu-b
  https://katechete.apha.cz/materialy/cykly-pomucek/nedelni-listy-pro-katechezi-cyklu-c

  Díky a mějte se pěkně!

  Lenka J.

  1. Katechetické a pedagogické centrum napsal:

   Děkujeme za upozornění, opravíme:). Barbora Holoubková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *