Kurz pro nové učitele náboženství, katechety a další zájemce

5.1.2020

Od září 2020 plánujeme ve spolupráci s TF JU znovu otevřít tříletý program celoživotního vzdělávání pro nové učitele náboženství, katechety a další zájemce o studium. Kurz bude probíhat v době akademického roku o sobotách podle předem stanoveného rozvrhu přibližně jednou za dva týdny v budově biskupství v Ostravě. K otevření kurzu je zapotřebí minimálně 30 účastníků. Tento počet v tuto chvíli není zcela naplněn. Obracíme se na ty, kteří mají  o studium zájem nebo o něm přemýšlejí, aby se přihlásili zatím nezávazně prostřednictvím e-mailu skoflerova@doo.cz.

Tříletý vzdělávací program celoživotního vzdělávání zprostředkovává obecný přehled v oblasti základních teologických, pedagogických a psychologických věd, prohlubuje je s ohledem na aktuální témata v současné církvi a společnosti a věnuje se didaktickým aplikacím pro všechny věkové kategorie.

 Je určen těm, kteří mají zájem:

  • jako vystudovaní pedagogové získat aprobaci k výuce předmětu náboženství na ZŠ a SŠ
  • vyučovat náboženství ve farnosti a vést farní katecheze
  • zapojit se v pastoraci všech věkových skupin ve farnosti
  • získat obecnou orientaci v oblasti základních teologických, pedagogických a psychologických věd

Podmínkou pro přijetí je minimálně SŠ vzdělání s maturitou, pro zájemce o získání aprobace k výuce náboženství na ZŠ a SŠ magisterské vzdělání v oblasti pedagogických nebo společenských věd.

Základní informace a přehled o obsahu minulého kurzu získáte na našem webu v záložce PODPORA KATECHETŮ / TŘÍLETÝ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM