Konference o výzvách a podnětech nového Direktoria pro katechezi

11.11.2022

Katolická teologická fakulta UK ve spolupráci s Pastoračním střediskem AP, Českou biskupskou konferencí a Karmelitánským nakladatelstvím srdečně zve na konferenci, která se bude konat při příležitosti uvedení českého překladu Direktoria pro katechezi z roku 2020, jež bylo vydáno v Římě jako třetí v řadě od Druhého vatikánského koncilu. Český překlad vyjde v polovině listopadu v Karmelitánském nakladatelství.

Účelem konference je představit přístup direktoria ke katechezi a náboženskému vzdělávání z perspektivy učení a jednání papeže Františka a reflektovat formou krátkých příspěvků výzvy a podněty tohoto direktoria vzhledem k evangelizačním a pastoračním aktivitám naší církve. Hlavní referát přednese doc. Dr. Ludvík Dřímal, Th.D. z Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého.

Na programu konference bude krátké představení direktoria jeho vydavateli, referáty k vybraným tématům direktoria a moderovaná diskuse účastníků k tématu, do které mohou vstoupit i účastníci on-line přenosu.

Konference se bude konat prezenční formou v budově KTF UK (Thákurova 3, Praha 6) 24. listopadu 2022 od 15.00 do 17.00 v místnosti P8 a bude zároveň streamována na Youtube kanálu KTF UK (https://www.youtube.com/user/UKKTF). Shlédnout ji bude možno i ze záznamu.

Plakát si stáhněte zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *