Kapka vody pro Haiti

20.5.2019

Setkání dětí s otcem biskupem na Prašivé se blíží a děti se mohou už nyní zapojit do doprovodného projektu na podporu organizace Praga-Haiti, která vrtáním studní na Haiti pomáhá zajistit Haiťanům přístup k pitné a nezávadné vodě. V české domácnosti je voda tekoucí z kohoutku samozřejmou věcí. Není to tak ale na Haiti, kde situace s přístupem k pitné vodě patří k nejhorším na celé západní polokouli. Každá kapka vody je tam velkou vzácností.

Děti mohou malovat anebo psát, co viděla kapka vody u nich doma nebo v jejich obci. Na webu www.prasivadeti.cz naleznou ke stažení a vytištění šablonu kapky, do které mohou malovat, např. na téma: Jak vypadá kuchyně nebo koupelna u vás doma? Co všechno jste s vodou zažili doma nebo na zahradě? Kdo všechno se u vás doma schází u společného jídla a pití? Koho jste pozvali na návštěvu a nabídli mu nějaký dobrý nápoj? Odkud se bere voda, která teče ve vaší kuchyni nebo koupelně z kohoutku? Odkud bere pitnou vodu vaše město?

Hotovou kapku ať děti přinesou s sebou na Prašivou – zapojí se do výzdoby pódia. A navíc: Za každou přinesenou kapku poputuje na podporu projektu Praga-Haiti částka 50,- Kč!

Obrázek mohou děti s rodiči také předem naskenovat nebo vyfotit a poslat na adresu Katechetického a pedagogického centra, kpc@doo.cz. Přidáme jej do fotogalerie na www.prasivadeti.cz jako inspiraci pro ostatní. Ze všech obrázků zaslaných do 25. 6. navíc vylosujeme tři, které odměníme kouzelnými vodními omalovánkami.

Pramen vody živé pro Haiti objevíme společně na Prašivé!