Inspirace na dobu postní

13.2.2023

Od 22. února budeme prožívat postní dobu. Na našich webových stránkách v databázi Materiálů pro výuku náboženství a katechezi si můžete vyhledat a zdarma stáhnout materiály k tématu „postní doba, půst“, „křížová cesta“.


Lapbook „půst a Velikonoce“

Na stránkách www.metodickeinspirace.cz si můžete zakoupit metodický materiál lapbook na postní dobu a Velikonoce. Lapbook je interaktivní složka, kterou si děti vytvářejí samy s pomocí vyučujícího. Pomocí stříhání, lepení a hledání zajímavostí se tak nenásilnou formou učí.

V případě zájmu napište na kpc@doo.cz, cena je 50 Kč.


Ilustrace a obrazy k biblickým příběhům

V naší databázi materiálů ke stažení najdete výběr ilustrací k biblickým příběhům pro předškolní a školní děti. Jedná se o ilustrace, které lze legálně s uvedením zdroje používat pro účely výuky náboženství a katecheze zdarma.

Na internetu je možné dohledat mnoho sbírek reprodukcí významných uměleckých děl, jejichž námětem jsou události Svatého týdne a Velikonoc. Doporučujeme:


Další náměty k prožívání doby postní

Z nabídky katechetických center či dalších subjektů jsme pro vás vybrali online materiály, jak ve farnosti či škole podpořit prožívání doby postní: