Informace únor 2021

Pokud se nezobrazuje správně, klikněte zde

Milí přátelé,

 

srdečně vás všechny zdravíme na začátku měsíce února. Stále se potýkáme s omezeními a těžkostmi, které s sebou přináší pandemie. Ale i v této době můžeme růst v lásce a ve vynalézavosti, jak ji projevovat. Přejeme vám vnímavé srdce, abyste Boží lásku mohli zakoušet, objevovat i zpřítomňovat, zvláště těm, které vyučujete a kteří jsou vám svěřeni.

INSPIRACE K POSTNÍ DOBĚ A K VELIKONOCŮM

 

Náš web

 

V letošním roce připadá Popeleční středa na 17. února. Na našich webových stránkách v databázi MATERIÁLŮ PRO VÝUKU NÁBOŽENSTVÍ A KATECHEZI si můžete vyhledat a zdarma stáhnout materiály k tématu postní doba a Velikonoce.

 

Pokud jste zapomněli své heslo nebo uživatelské jméno a nemůžete se do zabezpečené sekce přihlásit, postup k přihlášení naleznete na webu pod tímto odkazem.

 

Lapbook PŮST A VELIKONOCE

 

Na stránkách www.metodickeinspirace.cz si můžete zakoupit metodický materiál LAPBOOK na postní dobu a Velikonoce. Cena je 50 Kč.

 

Průvodce postní dobou

 

Brněnské katechetické centrum i letos vydalo brožuru Malý průvodce postní dobou, která nabízí pro každý všední den citát z Bible a krátký duchovní impuls inspirovaný slovy papeže Františka. Cena za kus je 5 Kč. Brožury si můžete objednat přes objednávkový formulář.

 

ČT edu

Krátké video k Popeleční středě můžete zhlédnout zde.

 

Časopis DUHA

 

Nakladatelství časopisu Duha nabízí tematické balíčky k tématu postní doba a Velikonoce. Více zde.

 

 

Lapbook SVÁTOSTI

 

Nové číslo časopisu Duha vyšlo v podobě lapbooku. Lapbook je interaktivní 3D kniha, kterou si děti vytvářejí samy. Během stříhání, lepení a hledání zajímavostí si děti učivo o svátostech nenásilnou formou procvičují. Informace se dají třídit, přiřazovat k obrázkům, spojovat s texty i doplnit vlastními fotografiemi. Výsledný lapbook je tak pro děti nejen zajímavým přehledem základních informací o svátostech, ale i propojením zkušeností dětí s přijetím svátostí. Nahlédnout a objednat můžete zde.

Zde najdete, jak lapbook složit a náměty, jak s ním pracovat.

 

 

VZTAHY V ONLINE SVĚTĚ

 

Řada vyučujících náboženství a katechetů vlivem zavřených škol komunikuje s dětmi v online světě prostřednictvím různých platforem. Popis, jak je používat, naleznete i na našem webu.

Většina z nás se zřejmě shodne na tom, že i když nám svět technologií v mnohém pomáhá, osobní kontakty jsou omezené a klademe si otázku, jak v online světě rozvíjet vztahy. Více zde.

 

DIGITÁLNÍ EVANGELIZACE

 

Křesťanský ekumenický web signály.cz připravil v rámci celoročního projektu digitální evangelizace vzdělávací semináře pro mládež. Nejen pro studenty středních a vysokých škol se bude každý měsíc konat seminář zaměřený na otázky dnešní mládeže. Více zde.

POZVÁNKY

 

Duchovní obnova s Českým katolickým biblickým dílem

 

Exerciční dům v Českém Těšíně | čtvrtek 4. 3. – neděle 7. 3. 2020 | P. doc. Chalupa, Th.D. a PhDr. Marie Klašková | účastnický poplatek 350 Kč | ubytování a strava 1 920 Kč

Zveme všechny zájemce  na duchovní obnovu s Českým  katolickým biblickým dílem. Tématem duchovní obnovy pro letošní rok je Povolání. Na duchovní obnově budou mít účastníci možnost pracovat s biblickými texty pomocí různých přístupů a metod, společně tvořit a diskutovat a sdílet zkušenosti z katechetické praxe. Součástí programu je příležitost k účasti na mši svaté, modlitba a adorace.

Duchovní obnova se uskuteční v závislosti na vývoji protiepidemických opatření. Je potřeba se přihlásit do 18. 2. 2021 na www.doo.cz/prihlaska. 

 

Semináře Poselství křesťanských Velikonoc

 

Vzhledem k protiepidemickým opatřením se semináře v termínech 24. 2., 26. 2. a 3. 3. 2021 neuskuteční.

KNIŽNÍ NABÍDKA

 

Fratteli Tutti

V češtině již vyšla nová encyklika papeže Františka Frateli Tutti. Hlavním tématem encykliky je sociální přátelství a bratrství všech lidí. Knihu si lze objednat v tištěné verzi nebo jako e-knihu.