• DGC_7825
  • DGC_5839
  • CHTĚLI BYCHOM NA ZADNÍ STRANU LETÁČKU
  • vstupy079

Vstupy do výuky 2011/2012

201112On-line katalog s nabídkou vstupů do výuky a akreditovaného vzdělávání pro učitele pro školní rok 2011/2012 najdete zde. Po kliknutí na jednotlivé oblasti se vám otevře úplná nabídka.

 


VSTUPY DO VÝUKY – VÁNOCE 2011

Před Vánocemi se v 68 školách naší diecéze uskutečnily vstupy do výuky ZŠ. Celkem 45 lektorů se setkalo s asi 7 500 žáky a společně přemýšleli o poselství křesťanských Vánoc.

Přečtěte si hodnocení škol.

Fotogalerie z realizovaných programů najdete na stránkách těchto škol:
ZŠ a MŠ Dolní Životice
ZŠ a MŠ Soběšovice
ZŠ a MŠ Kozlovice

Děkujeme všem lektorům!


VSTUPY DO VÝUKY – VELIKONOCE 2012
Naše nabídka vstupů do výuky s tématem „Poselství křesťanských Velikonoc“ se setkala s odezvou 49 škol. Na 30 proškolených učitelů, vyučujících náboženství, katechetů, kněží a dalších zájemců se v období před Velikonocemi setkalo s celkem asi 6 000 žáky a přemýšlelo o poselství křesťanských Velikonoc.
Děkujeme všem lektorům a těšíme se na další spolupráci.

Pravidelně vám zde nabízíme hodnocení škol. Tentokrát přidáváme také hodnocení jedné z lektorek:

Právě jsem před chvilkou schovala papíry a pomůcky, které zatím nebudu potřebovat. A samozřejmě jsem byla myšlenkami na školách… Čím déle „vstupuji“, tím více mi dochází krása, potřebnost, smysluplnost té práce. Jsem ráda za některé změny, sedmáci, kteří se předtím snažili působit dojmem, že je to nezajímá, mě teď přijali vstřícně… Kluk, který předtím měl neustálé připomínky, že to jsou nesmysly a Bůh není, letos spolupracoval a evidentně začal uvažovat…
Velikonoce byly jiné, hlavně u těch učitelek, které mají nějaké předsudky. Nebylo jich moc, zatímco během vánočních vstupů roztály, během velikonočních zůstaly v pozadí a nakonec se vyjádřily, že se jim líbily více Vánoce… Jsem zvědavá na evaluaci a jejich další zájem. Byly to vstupy i pro učitele a oni si to musí řešit také. Na jiné škole se vstupů zúčastnila i paní ředitelka spolu s vychovatelkou a asistentkou. Líbilo se jim, nakonec jsme rozkrájeli beránka, kterého děti předtím pekly.
Snažila jsem se do toho dát maximum, vstupy byly pro mně opět požehnáním. Každopádně Vám patří za tuto práci velké díky. Jsou to zasetá semínka, které ve svém čase určitě porostou.

Mgr. Magdaléna Tomiczková

Jak samotné školy hodnotí tyto vstupy do výuky, si můžete přečíst zde.