Rok rodiny (2014)

Materiál pro přípravu dětí, mládeže a manželů (rodin) na Národní pouť rodin ve Žďáru nad Sázavou
Jedná se o přípravné katecheze, které mají být nejen duchovní a pastorační přípravou na pouť, mají však také posloužit k vědomému přijetí nezaměnitelného významu rodiny v životě člověka. Zaměřují se na čtyři témata: práce a slavení, předávání víry v rodině, mezigenerační soudržnost, rodina a komunita, v níž rodina žije. Témata jsou rozpracována ve 3 variantách pro děti, mládež, manžele (rodiny), tzn. jsou tři brožurky podle skupiny. Katecheze využijete jako přípravu na Národní pouť rodin ve farnostech, při vyučování náboženství, ve společenstvích apod.

Obrázek3Časopis Duha vydal číslo s názvem Spolu u stolu. Toto číslo chce být pomůckou také rodinám při jejich společné přípravě na Národní pouť rodin. Můžete se tak s Duhou pustit do přemýšlení o tom, jaké druhy stolů znáte, co se u nich obvykle dělává, jak se vyrábí, nebo koho si k němu pozvat. Přemýšlet se však dá i o tom, že má váš stůl doma souvislost s oltářním stolem v kostele a také s hostinou, kterou má Bůh pro nás připravenou ve svém království.
Na webu časopisu Duha najdete k tomuto číslu dvacet pracovních listů

Letošní Diecézní setkání dětí s otcem biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem, které se konalo 1. července 2014, se svým tematickým zaměřením na rodinu a stůl připojilo k oslavě výročí Roku rodiny. Více se dočtete v sekci Prašivá – diecézní setkání dětí