• kamenite092
  • prasiva087
  • prasiva025
  • kamenite086

Z mnoha zrnek jeden chléb – Prašivá 2015

Ve středu 1. července 2015 se v areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách a na hoře Prašivá uskutečnilo 17. diecézní setkání dětí s otcem biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem. Setkání s názvem 
Z mnoha zrnek jeden chléb se zúčastnilo 1 700 dětí, rodičů a prarodičů z ostravsko-opavské diecéze. 


Fotogalerie

Našli jste se na fotografiích? Rádi vám zašleme foto v plné kvalitě. Přihlaste se na kpc@doo.cz. Můžete si také prohlédnout alba účastníků setkání:


Reportáže


Program setkání

Areál Kamenité
10.00 Zahájení, rozhovor s otcem biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem a úvodní program
10.30 Mše svatá slavená otcem biskupem
11.30 Společný piknik

Hora Prašivá
13.00 Program na stanovištích
15.30 Závěrečné požehnání v kostele svatého Antonína na Prašivé


Doprovodný program

kamenite007             Logo komunita FULL             kamenite057 

Předprogram diecézního setkání dětí na Prašivé nabídl dětem možnost zapojit se do realizace pomoci lidem z ulice. Na webu Prašivé děti s dospělými vkládaly své fotografie, jak doma upekly chleba nebo jak se o chleba s někým rozdělily, a každým vloženým příspěvkem získávaly jeden chléb pro lidi bez domova. Do projektu se zapojily také skupiny dětí z náboženství se svými vyučujícími.

Příspěvky na webu se podařilo převést na finanční obnos určený na nákup chlebů díky darům jednotlivců i farností. Výsledná částka 5 000 Kč byla předána na Prašivé zástupcům komunity Sant’ Egidio.  

Mimo to děti na stanovišti Z mnoha zrnek jeden chléb  „vyběhaly“ na podporu lidí bez domova 1 000 Kč. Tato částka byla také po setkání předána zástupcům Sant‘ Egidia.